fbpx
Znak towarowy
Znak towarowy
Wzór
Wzór
Patent
Patent
blank
Usługi prawne
USŁUGI
Znak towarowy
Znak towarowy
Wzór
Wzór
Patent
Patent
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Porady prawne
Porady prawne
E-commerce
E-commerce
Prawa autorskie
Prawa autorskie
Spory dotyczące znaków towarowych, wzorów i wynalazków
Spory dotyczące znaków towarowych, wzorów i wynalazków
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL

Patent

Dlaczego warto chronić swój wynalazek?
PRZYCIĄGANIE INWESTYCJI
Będziesz w stanie pozyskać dodatkowe fundusze, ponieważ inwestorzy chętniej inwestują w produkty lub usługi, których własność intelektualna jest chroniona.
PRZEWAGA KONKURENCYJNA
Posiadanie wyłącznych praw do wynalazku sprawi, że będziesz unikalny na rynku i pozwoli ci uniemożliwić konkurentom wykorzystanie go do celów komercyjnych.
BUDOWANIE REPUTACJI
Zbudujesz solidną reputację i ochronisz stworzone przez siebie wartości, które klienci będą w końcu kojarzyć z Twoim wynalazkiem.
KORZYŚCI FINANSOWE
Zawsze można odnieść korzyści finansowe z franczyzy, licencjonowania lub cesji praw do opatentowanego wynalazku.
blank
Metida
Opatentuj swój wynalazek już teraz
Usługi patentowania wynalazków
Ocena wynalazku

 

Co to jest?

 

Oceniane są główne kryteria – nowość, poziom wynalazczy i możliwość przemysłowego zastosowania. W tym celu przeprowadzamy ogólnoświatowe wyszukiwanie patentów. Wyniki wyszukiwania ujawniają analogi wynalazku, które obecnie istnieją na całym świecie. Pozwala nam to zdecydować, czy wynalazek jest wart opatentowania.

 

 

Dlaczego jest to konieczne?

 

Dowiedz się, czy opracowywany przez Ciebie produkt posiada zdolność patentową. Uwzględnienie analogii innych wynalazków może pomóc w lepszym przygotowaniu opisu i opracowaniu najlepszej strategii ochrony wynalazku.

 

 

Termin

 

2–3 tygodnie

Opis wynalazku

 

Co to jest?

 

Jest to obowiązkowy krok w procesie zgłoszenia patentowego, podczas którego opisywany jest wynalazek. Istnieją różne wymogi techniczne i prawne dotyczące opisu wynalazku. Nasi eksperci ds. patentów przygotowują szczegółowe i zgodne z przepisami opisy wynalazków.

 

 

Dlaczego jest to konieczne?

 

W celu ochrony wynalazku, opis jest wymagany do złożenia wniosku patentowego. Po złożeniu wniosku nie można wprowadzać żadnych istotnych zmian, co czyni go jednym z najważniejszych i najbardziej odpowiedzialnych zadań związanych z procesem patentowania.

 

 

Termin

 

4–6 tygodni

Złożenie wniosku patentowego

 

Co to jest?

 

Jest to obowiązkowe złożenie opisu wynalazku wraz z innymi dokumentami w urzędzie patentowym wybranego kraju. Dbamy o to, aby cały proces składania wniosku patentowego przebiegał sprawnie.

 

 

Dlaczego jest to konieczne?

 

Dokonanie zgłoszenia ustala datę pierwszeństwa, od której można rozpocząć komercjalizację wynalazku.

 

 

Termin

 

1–2 dni

Zarządzanie procesem patentowania

 

Co to jest?

 

Jest to nadzór naszych ekspertów nad całym procesem patentowania. Po dokonaniu zgłoszenia rozpoczyna się proces badania: badanie formalne, badanie merytoryczne, zapytania eksperckie, publikacja i udzielenie patentu.

 

 

Dlaczego jest to konieczne?

 

Proces patentowania każdego wynalazku jest wyjątkowy. Wymaga to szczególnej uwagi, którą zapewniamy poprzez informowanie o postępach w procesie patentowania i krokach, które należy podjąć.

 

 

Termin

 

2–4 lata

Odpowiedzi na pytania ekspertów

 

Co to jest?

 

Podczas rozpatrywania zgłoszenia eksperci mogą mieć różne pytania dotyczące wynalazku podlegającego opatentowaniu, w zależności od wymogów i kryteriów urzędu krajowego. Komunikujemy się z ekspertami urzędu patentowego w danym kraju i odpowiadamy na wszystkie ich pytania.

 

 

Dlaczego jest to konieczne?

 

Aby uzyskać patent, należy odpowiedzieć na wszystkie pytania ekspertów. Nasi eksperci patentowi udzielą wszystkich potrzebnych odpowiedzi.

Płatność rocznych podatków

 

Co to jest?

 

Oznacza to terminowe i prawidłowe opłacanie rocznych podatków. Po przyznaniu patentu, a czasem także w trakcie rozpatrywania wniosku, należy co roku uiszczać opłaty (opłaty skarbowe) ustalane przez urząd patentowy danego kraju.

 

 

Dlaczego jest to konieczne?

 

System podatkowy różni się w zależności od kraju, ale zazwyczaj jest opłacany przez 20 lat, czyli tyle, ile trwa patent. Dbamy o to, by roczne opłaty patentowe były uiszczane prawidłowo i, co najważniejsze, terminowo. O terminie uiszczenia opłat rocznych informujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

 

Termin

 

Każdego roku

Rozszerzenia ochrony wynalazku

 

Co to jest?

 

Oznacza to rozszerzenie ochrony wynalazku na inne kraje lub regiony, w porozumieniu z naszymi ekspertami. Po złożeniu wniosku o pierwszeństwo właściciel ma prawo do rozszerzenia ochrony swojego wynalazku.

 

 

Dlaczego jest to konieczne?

 

Aby skomercjalizować swój wynalazek w innych krajach, potrzebujesz szerszej ochrony swojego wynalazku, ponieważ patent ma ważność terytorialną. W celu strategicznego rozwoju ochrony wynalazków pomagamy w podjęciu optymalnej decyzji.

Porady dotyczące uzyskania wsparcia

 

Co to jest?

 

Niektóre kraje, w tym Polska, zapewniają wsparcie finansowe kosztów patentowania, dlatego uświadamiamy wynalazcom możliwości i pomagamy im wybrać najlepszy sposób zwrotu kosztów.

 

 

Dlaczego jest to konieczne?

 

Koszt patentu zależy od wielu czynników i różni się w zależności od kraju. Zatem opatentowanie wynalazku może być kosztowne, zwłaszcza jeśli chcesz chronić swój wynalazek na więcej niż jednym rynku. Dlatego zastanawiamy się, w jaki sposób możemy zmniejszyć obciążenie finansowe związane z patentowaniem.

Ocena wynalazku
Opis wynalazku
Złożenie wniosku patentowego
Zarządzanie procesem patentowania
Odpowiedzi na pytania ekspertów
Płatność rocznych podatków
Rozszerzenia ochrony wynalazku
Porady dotyczące uzyskania wsparcia
Czym jest wynalazek?

Wynalazek to rozwiązanie techniczne, które odnosi się do stworzenia nowej instalacji, produktu lub procesu lub do ulepszenia istniejącej instalacji, produktu lub procesu. Opatentowanie wynalazku jest formą ochrony prawnej, która przyznaje wyłączne prawa do wynalazku. Posiadacz patentu nabywa prawa do wytwarzania, sprzedaży lub innego wykorzystania swojego wynalazku i jednocześnie zakazuje konkurentom robienia tego w celach komercyjnych.

 

Unikalność pomysłu determinuje jego dalszy rozwój, dlatego komercjalizacja i opatentowanie wynalazku powinny być rozważane od początku.

Opatentowanie wynalazku

Wynalazek posiadający zdolność patentową musi spełniać trzy główne kryteria. Po pierwsze, wynalazek musi być nowy. Po drugie, musi posiadać poziom wynalazczy – być nieoczywisty dla osoby biegłej w danej dziedzinie. Po trzecie, musi mieć zastosowanie przemysłowe – rozwiązywać jakiś problem lub wyzwanie albo zaspokajać jakąś potrzebę.

 

Tworzenie wynalazku jest zazwyczaj złożonym procesem, wymagającym dużo czasu i inwestycji, dlatego w interesie osoby, która go tworzy, jest uzyskanie ochrony prawnej i ochrona swojego wynalazku oraz zainwestowanych w niego pieniędzy.

Krajowy
Europa
Eurazjatycki
Międzynarodowy
blank
Krajowy
Ochrona wynalazku opatentowanego w danym kraju obowiązuje w danym kraju (np. w Polsce) na mocy lokalnego prawa. Patent krajowy daje uprawnionemu wyłączne prawa zakazujące osobom trzecim wykorzystywania wynalazku do celów komercyjnych w danym kraju.
blank
Europa
Ochrona wynalazku opatentowanego na poziomie europejskim jest ważna w wybranych krajach europejskich. Zgłaszający jest uprawniony do uzyskania patentu na kilka krajów poprzez złożenie pojedynczego wniosku w Europejskim Urzędzie Patentowym. Po przyznaniu przez EPO patentu europejskiego, jest on następnie rozszerzany na poszczególne wybrane kraje Konwencji o patencie europejskim. Patent europejski umożliwia uzyskanie ochrony patentowej nawet w 40 krajach. Jest to prostszy i tańszy sposób na uzyskanie ochrony wynalazku, jeśli zgłaszający ubiega się o nią w co najmniej czterech krajach europejskich. Patent europejski daje posiadaczowi wyłączne prawa, zabraniając osobom trzecim wykorzystywania wynalazku w celach komercyjnych na wybranych rynkach zagranicznych.
Europos patento šalys
Albanija
Austrija
Belgija
Bulgarija
Šveicarija
Kipras
Čekija
Vokietija
Danija
Estija
Ispanija
Suomija
Prancūzija
Didžioji Britanija
Graikija
Kroatija
Vengrija
Airija
Islandija
Italija
Lichtenšteinas
Liuksemburgas
Lietuva
Latvija
Monakas
Šiaurės Makedonija
Malta
Nyderlandai
Norvegija
Lenkija
Portugalija
Rumunija
Serbija
Švedija
Slovėnija
Slovakija
San Marinas
Turkija
blank
Eurazjatycki
Ochrona opatentowanego wynalazku o zasięgu euroazjatyckim jest ważna na rynkach euroazjatyckich. Obecnie ten transgraniczny system ochrony własności intelektualnej obejmuje 8 krajów: Rosję, Białoruś, Armenię, Azerbejdżan, Kirgistan, Kazachstan, Tadżykistan i Turkmenistan. Kryteria patentowania wynalazków w ramach prawodawstwa euroazjatyckiego są zgodne z postanowieniami Układu o współpracy patentowej, Konwencji o patencie europejskim i ustawodawstwem krajów rozwiniętych. Posiadacz patentu euroazjatyckiego otrzymuje wyłączne prawa zabraniające stronom trzecim wykorzystywania wynalazku do celów komercyjnych w ośmiu wyżej wymienionych krajach.
blank
Międzynarodowy
Ochrona wynalazku opatentowanego w trybie międzynarodowym obowiązuje w wybranych krajach zagranicznych. Takie międzynarodowe zgłoszenie patentowe pozwala następnie rozszerzyć ochronę wynalazku na kraje należące do Układu o Współpracy Patentowej. Obecnie wynalazek można opatentować w ten sposób w 150 krajach – niemal na całym świecie. Patent międzynarodowy daje uprawnionemu wyłączne prawa, zakazując osobom trzecim wykorzystywania wynalazku w celach komercyjnych w wybranych krajach.
Tarptautinės patento šalys
Jungtiniai Arabų Emyratai
Antigva ir Barbuda
Albanija
Armėnija
Angola
Afrikos regioninė intelektinės nuosavybės organizacija
Austrija
Australija
Azerbaidžanas
Bosnija ir Hercegovina
Barbadosas
Bulgarija
Bahreinas
Brunėjaus Darusalamas
Brazilija
Botsvana
Baltarusija
Belizas
Kanada
Šveicarija
Čilė
Kinija
Kolumbija
Kosta Rika
Kuba
Čekija
Vokietija
Džibutis
Danija
Dominika
Dominikos Respublika
Alžyras
Eurazijos patentų organizacija
Ekvadoras
Estija
Egiptas
Europos patentų organizacija
Ispanija
Suomija
Jungtinė Karalystė
Grenada
Gruzija
Gana
Gambija
Gvatemala
Hondūras
Kroatija
Vengrija
Indonezija
Izraelis
Indija
Iranas
Islandija
Jordanija
Japonija
Kenija
Kirgizija
Kombodža
Sent Kitsas ir Nevis
Šiaurės Korėja
Pietų Korėja
Kuveitas
Kazachstanas
Laosas
Sent Lusija
Šri Lanka
Liberija
Lesotas
Liuksemburgas
Libija
Marokas
Moldavija
Juodkalnija
Madagaskaras
Šiaurės Makedonija
Mongolija
Malavis
Meksikas
Malaizija
Mozambikas
Namibija
Nigerija
Nikaragva
Norvegija
Naujoji Zelandija
Afrikos regioninė intelektinės nuosavybės organizacija
Omanas
Panama
Peru
Papua Naujoji Gvinėja
Filipinai
Poland
Portugalija
Kataras
Rumunija
Serbija
Rusija
Ruanda
Saudo Arabija
Seišeliai
Sudanas
Švedija
Singapūras
Slovakija
Siera Leonė
San Tomė ir Prinsipė
Salvadoras
Sirija
Tailandas
Tadžikistanas
Turkmėnistanas
Tunisas
Turkija
Trinidadas ir Tobagas
Tanzanija
Ukraina
Uganda
Jungtinės Amerikos Valstijos
Uzbekistanas
Sent Vinsentas ir Grenadinai
Vietnamas
Samoa
Pietų Afrika
Zambija
Zimbabvė
ZAPYTANIE O OPATENTOWANIE WYNALAZKÓW
Chroń swoją własność intelektualną!
Otrzymaliśmy Twoją prośbę i skontaktujemy się z Tobą!
Wypełnij wszystkie wymagane pola!
Jak możemy Ci pomóc?
Twoje dane kontaktowe
Wypełnij wymagane pola
Informacje o wynalazku
Wybierz dziedzinę wynalazku
W jakich krajach chcesz chronić swój wynalazek?
Nebaigėte pildyti užklausos
Gal galime Jums padėti?
Susisiekite su mumis, padėsime išspręsti neaiškius klausimus
TĘSTI UŽKLAUSĄ Ne, ačiū
blank

Masz pytania?

Pomożemy Ci


    Używamy plików cookie w celu sprawnego działania witryny, poprawy komfortu przeglądania oraz w celach marketingowych. Klikając Zgadzam się lub kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej o plikach cookie i sposobie ich odrzucania – Więcej informacji.

    blank

    Zaczekaj! Nie odchodź jeszcze…

    X

    Zostaw swoje dane kontaktowe i uzyskaj bezpłatną konsultację